Perşembe, Kasım 12, 2009

Vatan Bilgisayar her iki günde bir yeni mağaza açacak!


Vatan Bilgisayar yıl sonuna kadar sadece dizüstü PC satan 20 mağazayı AVM'lerde açacak. Her iki günde bir açılacak mağazalarda ürünlere dokunma şansı sunacak.

Teknoloji perakendeciliğinde gün geçmiyor ki yeni bir rekabet alanı açılmasın. Dizüstü bilgisayar satışlarının krize rağmen büyüme göstermesi Vatan Bilgisayarı da harekete geçirdi. Sadece dizüstü bilgisayar satışı yapacak "Vatan Notebook" adını taşıyan mağazalar 100 ile 150 metrekare büyüklüğünde olacak ve yıl sonuna kadar 20 AVM'de açılacak. 6 veya 7 uzman personel, satışlarda müşterilere danışmanlık yapacak. 100 çeşit dizüstü bilgisayar ve aksesuarları sergilenecek mağazaların gerilla taktiğiyle çalışacağını söyleyen Vatan Bilgisayar Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Vatan, 'Sene sonuna kadar 20 adet açmayı planlıyoruz. Her iki günde bir mağaza açacağız. 2010 Sonuna kadar 60 mağazaya ulaşacak. Büyük Vatan Hiperstorlarına uzak kalan müşterilere yaklaşmak için Alışveriş merkezleri ve Kalabalık caddelerde açılacak. İngiliz mimarlık firması tarafından tasarımı yapılan mağazalarda cam ve kapı yok' dedi.

Klozette, Simitçi tezgahında, Piknikte Notebook!
Hasan Vatan vitrinde dizüstü bilgisayarların değişik kullanımlarını sergileyen Vitrin mankenleri olacağını ifade ederek sözlerine şöyle devam etti: 'Mankenlerden biri klozette, diğeri simitçi arabasında, ikisi piknikte, biri telesiyejde dizüstü bilgisayar kullanacak.

Haberin orjinaline ulaşmak için tıklayın.

Hiç yorum yok:

facebook'ta paylaş!