Pazartesi, Aralık 08, 2008

Narnia Günlükleri : Aslan, Cadı ve Dolap

Serinin ikinci kitabı olan Narnia Günlükleri : Aslan, Cadı ve Dolap ile Narnia maceram devam ediyor. Aslında kitap umduğumdan çok daha güzel çıktı. Özellikle de filmle bir kıyaslama yapmak gerekirse resmen kitaba yazık olmuş. Eğer sadece filmi izleyip de kitabı okumayanlardan biri olsaydım tam anlamıyla hata yapmış olurdum. Aynen ilk kitap gibi "Narnia Günlükleri : Aslan, Cadı ve Dolap" da gayet sürükleyici bir kitaptı.

Şimdi merakla serinin üçüncü kitabını okuyorum ve ilk kitap ile ikinci kitap arasında kurulan bağlantının mükemmelliğini bu kitaptan da bekliyorum açıkçası.Narnia Günlükleri : Aslan, Cadı ve Dolap kitabına not vermek gerekirse 10 üzerinde 9.1 benim notum.

İlgilenen arkadaşlar için de kitapla ilgili birkaç yorumu da ekliyorum.

1940'lı yıllarda savaşta zarar görmesinler diye anneleri tarafından yaşlı bir Profesörün Jim Broadbent taşradaki malikanesine gönderilen Pevensie Kardeşler Lucy , Edmund, Susan ve Peter bu evde bulunan bir dolaptan paralel evren olan Narnia'ya geçiş yaparlar.

Narnia Ülkesi, oranın Kraliçe'si olduğunu iddia eden Beyaz Cadı Jadis tarafından sonsuz bir kışa mahkum edilmiştir. Aynı zamanda hep kış olmasına rağmen Noel Bayramı hiçbir zaman gelmemektedir.

4 çocuk Narnia'ya geçtiklerinde Aslan ve diğer iyi yaratıklarla, Beyaz Cadı ve yandaşlarına karşı, tüm Narnia'nın kaderini belirleyecek olan bir savaşa girerler.

Hiç yorum yok:

facebook'ta paylaş!