Cuma, Aralık 19, 2008

www.türkiye.gov.tr açılır açılmaz çöktü!

Yaklaşık 3 aydır duyurusu yapılan ve bilboardlarda düşmeyen E-Devlet projesi kapısı açılır açılmaz çöktü.

Kamu hizmetlerinin elektronik ortamda sunulacağı e-Devlet Kapısı Projesi www.türkiye.gov.tr’nin açılışını Başbakan Recep Tayyip Erdoğan gerçekleştirdi. Erdoğan, açılışı “Ya Allah Bismillah” diyerek açtı. Erdoğan, e-devletle ilgili çalışmalarda mevzuattaki engellerin kaldırılması gerektiğini belirterek, “Çalışmalara paralel olarak mevzuatta, bürokratik işlemlerin kağıt ortamında yürütülmesini zorunlu kılan hükümlerin de değiştirilmesi gerekiyor. Bu çerçevede hazırlıkları sürdürdüğümüz ‘Birinci e-devlet Reform Paketi’ni en kısa sürede tamamlayarak Meclis’e sevk edeceğiz” dediSİSTEM SORUNLARLA AÇILDI

E - devlet projesinin kapısı açılır açılmaz çöktü! 2 - 3 aydır duyurusu yapılan, CeBIT'te standı açılan ve bilboardlarda düşmeyen E-Devlet projesinin hayata geçeceği site www.türkiye.gov.tr açıldığı ilk gün çöktü.


Sitenin anasayfasına bazen açılıyor, bazen açılmıyor. İç sayfalara ulaşmak ve işlem yapmak şu an pek mümkün değil.Örneğin satıştaki TOKİ konutlarını görebiliyorsunuz ama SKK işlemi yapmak isteğinizde sistem açılmıyor. Siteye Türkiye'den giriş oldukça zorken, yurt dışından rahatça girilebiliyor.

Alıntıdır! Orjinaline ulaşmak için tıklayınız.

Hiç yorum yok:

facebook'ta paylaş!