Cuma, Şubat 06, 2009

Bu da bir başarısızlık rekoru!

Just click to read this post in English!
Klicken Sie einfach auf diese Nachricht zu lesen, in Deutsch!
この記事を読むには日本語でクリックするだけ!

Güney Koreli bir kadın 771. kez girdiği ehliyet sınavını yine geçemedi. Eğer bir gün sınavı kazanırsa kendisine plaket verecek.

Polis, soyadı "Ça" olarak açıklanan kadının 2005’ten bu yana neredeyse her gün ehliyet sınavına girdiğini, önceki gün 771. kez girdiği sınavdan da geçemediğini belirtti.

Ehliyet sınavlarını denetleyen polis Çoi Yong Çeol, Ça’nın umudunu asla kaybetmediğini belirterek, "Rekor onda. 772. defada başarıp başaramayacağını merak ediyorum" dedi.
Başka bir polis de Ça’nın sınavdan geçemediğini her gördüğünde yıkıldığını, sınavı geçtiğinde ona plaket yaptırıp vereceğini ifade etti.

Korea Times gazetesine göre, teori kısmından geçemeyen Ça her seferinde bir kez daha şansını deniyor. "Ne pahasına olursa olsun!" işi için bir araç sahibi olmak isteyen ticaret danışmanı Ça, polisin tahminlerine göre bugüne dek yazılı sınav için yaklaşık 5 milyon von (3600 dolar) harcadı.

Bu haber alıntıdır. Orjinaline ulaşmak için tıklayınız.

Blog'cudan:

"Anladığım kadarıyla bu arkadaş azim etmiş ama bir türlü başaramamış. Ona şöyle bir tavsiyem olabilir sadece, 2005'ten beri hergün ehliyet sınavına gireceğine keşke 1 hafta özel ders alsa ve sonra bu sınava girseydi. Bunu da yapıp alamazsa ona diyecek bir sözüm yok ama sizin birşeyler dediğiniz duyar gibiyim, mesela kabiliyetsiz."

Hiç yorum yok:

facebook'ta paylaş!