Cumartesi, Ocak 31, 2009

Ahmedinejad'dan Erdoğan'a teşekkür!

İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a, Davos’taki oturumda sergilediği tutumdan dolayı teşekkür etti.

Ahmedinejad yayımladığı mesajda Erdoğan’a hitaben, "Cesurca tavrınız, gerçekleri açıkça ifadeniz, Filistin, bölge ve adaletten yana dünya halkları için mutluluk ve heyecan yaratmıştır" ifadesini kullandı.

Ahmedinejad mesajında şunları belirtti:

"İran halkı, değerli tutumunuzu en samimi kalple selamlıyor, takdirle karşılıyor, sizin ve büyük Türk milletinin başarısı için dua ediyor. Acizane, büyük İran halkının temsilcisi olarak cesurca tutumunuzdan dolayı sizi tebrik ediyorum. Allah’tan siz, Türk devleti ve milleti için sağlık ve başarılar diliyorum."

İran Cumhurbaşkanı Ahmedinejad, "Erdoğan’ın, sadece Türk halkının duygularına değil, bölgenin ve dünya halklarının duygularına tercüman olduğunu" da kaydetti. İran Anayasayı Koruyucular Konseyi Genel Sekreteri Ayetullah Ahmed Cenneti de yayımladığı mesajda Başbakan Erdoğan’ı tebrik etti. Cenneti, mesajında şunları ifade etti:

"Aziz ve muhterem kardeşim Erdoğan, İsrail’in katliamları karşısındaki cesurca ve mertçe tutumunuzdan dolayı kendim ve İran halkı adına teşekkür ve takdirlerimi sunuyorum. Türk halkının ve tüm Müslümanların sözünü söylediniz. Yiğitçe tutumunuzla Filistin halkını mutlu ettiniz ve bazı Arap liderleri de utandırdınız. Her zaman başınız dik olsun. Başarılar diliyorum."

Savunma Bakanı Mustafa Muhammed Neccar da yayımladığı mesajda, "Başbakan Erdoğan’ın mantıklı ve cesurca tutumu İslam dünyası için bir iftihardır" ifadesini kullandı.
Neccar, Başbakan Erdoğan’ın tutumunun bütün Arap liderleri için de örnek olması temennisinde bulundu.

Ayrıca diğer dini ve siyasi liderler Erdoğan’ı destekleyen "teşekkür ve takdir" mesajları yayımladı. Bu arada, İran gazetelerinin tamamı Erdoğan’ın Davos’daki panelde yaptığı konuşmaya ve İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres’e verdiği cevaba geniş yer verdi. Bazı gazeteler, "Yaşasın Recep Tayyip Erdoğan" manşetiyle çıktı. Devlet televizyonları ve haber ajansları da belli aralıklarla konuya ilişkin haberlere ve yorumlara yer veriyor.

Bu haber alıntıdır. Orjinaline ulaşmak için tıklıayınız.

Blog'cudan:


Son günlerde tüm halk olarak hepimiz Erdoğan'ın yaptıklarıyla övünsek ve hatta tüm dünya'nın bile bu sözlerin ve tavırları karşısında dili tutulsa da artık kendimize bir çeki düzen vermeli ve zafer sarhoşluğunu abartmamalıyız. Çünkü başarı yukarıda bahsi geçen şahısların bizim adımıza dua etmesiyle gelmiyor malasef. Başarı için emek lazım ve bir amaç lazım. İşte biz bunların üstünde yoğunlaşmalıyız artık, vaktimizi yaptığımıs en küçük şeyleri bile abartıp överek geçirmemeliyiz. Avrupa Yakası'ndaki patronun dediği gibi "Çalışın, çalışın!"

Hiç yorum yok:

facebook'ta paylaş!